ul.Warszawska 28/2
05-820 Piastów
tel.: 022 753 45 10
kom.: 504 086 856


Koncepcja praktyki stomatologicznej w specjalistycznym gabinecie APdent powstała z fascynacji pięknem zdrowego uśmiechu.

Działamy już od 20 lat. Naszym celem jest objęcie Pacjenta profesjonalną i wszechstronną opieką na najwyższym poziomie. W naszej pracy stosujemy nowoczesny materiały i sprzęt, miedzy innymi ultradźwięki endodontyczne i periodontologiczne, endometr, rentgen cyfrowy czyli radiowizjografię, nowoczesny scaler ultradżwiękowy i piaskarkę do usuwania złogów nazębnych.
Oferujemy najwyższą jakość usług, dogodne terminy i konkurencyjne ceny. Bierzemy udział w szkoleniach dla lekarzy, a także asystentek. Małych Pacjentów nagradzamy atrakcyjnymi nagrodami.


STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA i ESTETYCZNA

Próchnica jest szeroko rozpowszechnioną chorobą społeczną.
Zapada na nią ponad 90% Polaków.


Minęły czasy, kiedy leczenie przeprowadzane przez stomatologów ograniczało się tylko do mechanicznego oczyszczania ubytków bez uprzedniego znieczulenia i założenia wypełnienia. Dzisiaj, oprócz przywrócenia funkcji, ogromne znaczenie przywiązujemy do odtworzenia pierwotnej estetyki i naturalności. Nowoczesne materiały kompozytowe tak doskonale rekonstruują piękno naturalnych struktur zęba, że założone wypełnienia stają się niewidoczne i harmonizują z pozostałymi elementami twarzy.

Mając na uwadze wysokie oczekiwania naszych Pacjentów staramy się, aby odtworzony na nowo uśmiech cieszył przez długi czas.


PROTETYKA

Jeżeli straciłeś ząb, istnieje wiele możliwości odbudowy tej straty. Obecne technologie, pozwalają trwale i pięknie (nie do rozpoznania) uzupełnić braki.
W naszym gabinecie wykonuje się najwyższej jakości porcelanowe korony, mosty, protezy na zamkach i implantach. Posiadamy autoryzację w wykonywaniu najnowocześniejszych na świecie, uzupełnień porcelanowych bez metalu, o podwyższonej estetyce PROCERA ® i LAVA™.

Wielu naszych pacjentów wybiera implanty, jako rozwiązanie, świetnie odbudowujące funkcje żucia, mowy i piękno uśmiechu , tak potrzebne w czynnym życiu zawodowym i towarzyskim.       » czytaj więcej


ORTODONCJA

W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze techniki leczenia ortodontycznego, takie jak: szeregowanie stłoczonych zębów przez łagodną ekspansję, bez usuwania przedtrzonowców; rozszerzanie szwu podniebiennego; modelowanie profilu pacjenta metodą Garcii, bez operacji ortognatycznych; stosowanie zamków samoligaturujących DAMON™; wczesne leczenie dzieci i młodzieży.

Oferujemy pacjentom szeroki wybór zamków ortodontycznych: zamki metalowe, bezniklowe w wersji mini, zamki kosmetyczne z kryształu górskiego o wyjątkowej przezierności, odporne na przebarwienia, zamki samoligaturujące DAMON™ i CARRIERE™, pozwalające znacznie ograniczyć dyskomfort po zmianie łuków. Pacjenci wymagający leczenia skojarzonego, czyli np. pacjenci z wadą zgryzu i z brakami zębowymi, znajdą w naszym gabinecie profesjonalną opiekę ortodontyczno-protetyczno-implantologiczną. Podczas kontroli aparatu, nasi pacjenci mogą umyć zęby i zaopatrzyć się w odpowiednie szczotki, płukanki, wosk ortodontyczny, ponieważ bardzo zależy nam na dobrym poziomie higieny podczas leczenia.

Warto podkreślić, że leczenie ortodontyczne aparatami stałymi jest również bardzo skuteczne u osób dorosłych, które przekroczyły 50, 60 czy 70 rok życia.

Wyrównane zęby, piękny uśmiech, to powód do dumy i atut w dzisiejszym świecie.


STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Mali Pacjenci są u nas traktowani szczególnie. Staramy się, aby ich leczenie było jak najbardziej bezstresowe i bezbolesne.
Aby uatrakcyjnić wizytę dziecka w gabinecie, zakładamy kolorowe wypełnienia, a na koniec wyróżniamy nagrodami: naklejkami, zabawkami, dyplomami za grzeczne zachowanie. W przypadku leczenia nie współpracujących lub bardzo małych dzieci, stosujemy lapis (azotan srebra), skutecznie impregnujący miękkie ubytki.

W zależności od potrzeb, pierwsza wizyta może stać się wizytą adaptacyjną, ukierunkowaną na oswojenie dziecka z wyglądem samego gabinetu, sprzętem, specyficznymi hałasami, z którymi dziecko zetknie się na fotelu stomatologicznym. Cierpliwie i w przystępnej formie tłumaczymy dzieciom, co czeka je podczas zabiegu, ponieważ raz zdobyte zaufanie małego pacjenta, zmniejsza stres dziecka podczas leczenia.

Chętnie podejmujemy się wprowadzenia najmłodszych w świat stomatologii, tak aby był to dla nich świat przyjazny.


LECZENIE ENDODONTYCZNE

W zaawansowanym procesie próchnicowym dochodzi do zakażenia tkanek miękkich, znajdujących się wewnątrz zęba.
Zachodzi wówczas konieczność leczenia kanałowego. Polega ono na bezbolesnym usunięciu miazgi i szczelnym wypełnieniu opróżnionych kanałów antyseptycznym materiałem.
Leczenie endodontyczne jest zazwyczaj kilkuetapowe i odbywa się przy użyciu specjalistycznego urządzenia - endometru, pozwalającego na dokładny pomiar długości kanału.

W naszym gabinecie jest na miejscu nowoczesny aparat rentgenowski (radiowizjografia), nieoceniony w procesie diagnostyki oraz oceny końcowej przeprowadzonego leczenia.


WYBIELANIE ZĘBÓW

Jeżeli Pacjent nie jest zadowolony z koloru szkliwa zębów albo jeśli jest ono przebarwione na skutek przebytych kuracji, np. antybiotykowych, uszkodzeń jatrogennych etc., można przeprowadzić bezpieczny zabieg wybielania.

W zależności od oczekiwań, wybielanie dostępne jest w formie tzw. nakładkowej, w której, wyposażamy Pacjenta we wszystkie potrzebne akcesoria do wybielania zębów w domu. Metoda ta pozwala na stopniowe, skuteczne wybielenie zębów w takim zakresie jaki najbardziej odpowiada danej osobie, aż do osiągnięcia wymarzonego efektu; lub w formie gabinetowej, podczas wizyty na fotelu. Zęby szybko wybielają się o kilka tonów, a nasi Pacjenci znacznie częściej i chętniej się uśmiechają.


PROFILAKTYKA

Zapobieganie próchnicy jest niemniej ważne, jak leczenie już powstałych ubytków.

Zabieg usuwania kamienia nazębnego, nad- i poddziąsłowego (tzw. scaling), przeprowadzany przy użyciu ultradźwięków oraz osadu pochodzącego np. z kawy, herbaty, wina, (piaskowanie) zalecany jest dwukrotnie w ciągu roku.
Inny zabieg profilaktyczny - lakowanie - może być stosowany w zębach posiadających bruzdy, czyli w trzonowcach i przedtrzonowcach ( od czwórek do .ósemek). Polega na pokryciu bruzdy płynnym kompozytem, blokującym dostęp bakterii do szkliwa. Szczególnie wskazany jest on u młodych Pacjentów narażonych na szybko rozwijającą się próchnicę w świeżo wyrżniętych, młodych zębach stałych. Inny zabieg - lakierowanie - polega na pokryciu wszystkich powierzchni wszystkich zębów preparatem z wyjątkowo dużym stężeniem dobroczynnego fluoru, przez co stają się mocniejsze.


MEDYCYNA ESTETYCZNA

Skóra człowieka to bardzo istotny element ciała, który spełnia rozmaite funkcje: od estetycznych po ochronne.

Gdy mimo właściwej pielęgnacji z biegiem lat widzimy oznaki jej starzenia (co niestety dotyka nas wszystkich) i dojrzewamy do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków - zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej mogą być tymi, które poprawią nasz wygląd, a tym samym dobre samopoczucie i nastrój.

W gabinecie APdent w Piastowie wykorzystujemy wyłącznie preparaty renomowanych firm, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa (Restylane, Emervel, Princess, Filorga, Dermaheal, Azzalure), a zabiegi wykonuje lekarz z dyplomem studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i członek Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej.       » czytaj więcej
Dyplom - Medycyna Estetyczna - Patrycja Tylicz-Lisińska

Szafirowe zamki PURE
Gabinet APdent poleca aparaty z estetycznymi zamkami PURE™ firmy ORTO-FAN ®
Zamki PURE™ wykonane z monokrystalicznego szafiru są niemal niewidoczne na tle zębów.

Co wyróżnia APdent:

Mapa Strony

• kompleksowe leczenie dorosłych
• stomatologia dziecięca
• wykwalifikowani specjaliści:
  ortodonta, protetyk, implantolog,
  chirurg, endodonta
• higienistki stomatologiczne

• bezstresowa atmosfera leczenia
• komfortowe, klimatyzowane wnętrza
• najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny
• najnowsze metody leczenia
• wieloletnia praktyka i doświadczenie
  w leczeniu dorosłych oraz dzieci

O NAS
SPECJALIZACJE
CENNIK
GALERIA
NASZ ZESPÓŁ
WYNIKI LECZENIA
KONTAKT
DOJAZD DO APDENT

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
STOMATOLOGIA ESTETYCZNA
STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA
PROFILAKTYKA
ENDODONCJA
WYBIELANIE ZĘBÓW
ORTODONCJA
PROTETYKA

© 2010 / 2018 APdent - Anetta Zubrzycka. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i wykonanie:PIXEL-DESIGN - projekty graficzne, wizytówki, strony www, obróbka foto | Valid: XHTML | CSS