Dbamy o Wasze
BEZPIECZEŃSTWO


Drodzy Pacjenci,
Od 4 maja 2020 gabinet APdent jest ponownie otwarty, po przerwie, którą wymusił rozwój epidemii wirusa COVID-19.

Będziemy musieli nauczyć się funkcjonować i leczyć Państwa w nowej rzeczywistości z wirusem COVID-19. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Towarzystw Stomatologicznych, nieco ograniczamy zakres możliwych w czasie epidemii świadczeń stomatologicznych.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo wdrożyliśmy zalecane procedury oraz wytyczne dotyczące przyjęć pacjentów w tym czasie, tak aby zminimalizować ryzyko transmisji wirusa.

Prosimy o zrozumienie i dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami i zaleceniami.

 1. W sprawie pytań, zgłaszania awarii ortodontycznych i umawiania wizyt recepcja jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 18.00.
 2. Przed planowaną wizytą – podczas rozmowy telefonicznej – przeprowadzamy ankietę epidemiologiczną dotyczącą stanu zdrowia pacjenta.
 3. W dniu wizyty prosimy aby pacjent zmierzył temperaturę ciała w domu. W przypadku podwyższonej temperatury ( powyżej 37,3 ) lub wystąpienia innych objawów infekcji, takich jak ból gardła, kaszel, zaburzenia węchu i smaku, prosimy o telefoniczne przełożenie wizyty.
 4. Umawiając wizyty dbamy o to, aby w danym czasie nasz Pacjent był jedyną osobą przyjmowaną w placówce.Bardzo prosimy również o przychodzenie do gabinetu bez osób towarzyszących, z wyjątkiem pacjentów niepełnoletnich. Dziecku towarzyszy jeden rodzic.
 5. W celu zachowania prawidłowości procedur dezynfekcji i sterylizacji prosimy o punktualne przybycie i chwilowe pozostanie na zewnątrz budynku (np. w samochodzie), nasz personel telefonicznie zaprosi Państwa do gabinetu.
 6. W poczekalni przygotowaliśmy dla Państwa preparat do dezynfekcji rąk. Poprosimy również o wypełnienie i podpisanie ankiety epidemiologicznej oraz poddanie się pomiarowi temperatury bezdotykowym termometrem.
 7. Zachęcamy, aby przed wizytą zęby umyć w domu, gdyż w toalecie dla Pacjentów na razie nie będzie to możliwe.
 8. Wszystkie pomieszczenia i przedmioty w naszym gabinecie z jakimi mają kontakt pacjenci są systematycznie dezynfekowane.
 9. W trosce o bezpieczeństwo każdy pracownik także ma codziennie mierzoną temperaturę i raz w tygodniu wypełnia ankietę epidemiologiczną.
 10. Wdrożenie procedur bezpieczeństwa i zaopatrzenie personelu i pacjenta w dodatkowe środki ochrony osobistej powodują pewne zmiany, do których musimy się wszyscy przyzwyczaić. Są to między innymi:
 • wydłużenie czasu wizyty pacjenta
 • stosowanie środków ochrony osobistej lekarza, asysty oraz pacjenta (np. maski FFP3 o najwyższej klasie ochrony)
 • wyłączenie z pracy drugiego stanowiska, unitu, aby zminimalizować szanse na transmisję wirusa
 • opieka nad pacjentem sprawowana w jednym czasie przez trzy osoby personelu

Sytuacja dla nas wszystkich jest nowa i wymagająca maksymalnej mobilizacji, więc prosimy o wyrozumiałość. Staramy się, aby przy tych wszystkich ograniczeniach, zapewnić Państwu sprawną i bezpieczną opiekę stomatologiczną.

Pozdrawiamy, życzymy wytrwałości i zdrowia,
Zespół APdent.

Copyright © 2010 / 2020 APdent - Anetta Zubrzycka. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i wykonanie: Pixel-Design