Zamiast leczenia
PROFILAKTYKA

bg_foto_str_profilaktyka

Profilaktyczne zabiegi lakowania i lakierowania

Zabieg lakowania może być stosowany w zębach posiadających bruzdy, czyli w trzonowcach i przedtrzonowcach ( od czwórek do ósemek). Polega na pokryciu bruzdy płynnym kompozytem, blokującym dostęp bakterii do szkliwa. Szczególnie wskazany jest on u młodych Pacjentów narażonych na szybko rozwijającą się próchnicę w świeżo wyrżniętych, młodych zębach stałych.
Lakierowanie – polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów preparatem wzmacniającym.

Zapobieganie próchnicy jest niemniej ważne,
jak leczenie już powstałych ubytków.

Zabieg usuwania kamienia nazębnego, nad- i poddziąsłowego (tzw. scaling), przeprowadzany przy użyciu ultradźwięków oraz osadu pochodzącego np. z kawy, herbaty, wina, (piaskowanie) zalecany jest dwukrotnie w ciągu roku.

Dokonaj kontroli
tylko dwa razy w roku

i  uśmiechaj się
każdego dnia.

Stomatologia dziecięca


Naklejki, zabawki
i dyplomy
dla małych bohaterów

– w APdent nagradzamy dzielne dzieci
i ich ładne zachowanie.

Bezstresowe zapoznanie gabinetu
i troskliwa opieka dentystyczna dla Twojego dziecka

Mali Pacjenci są u nas traktowani szczególnie. Staramy się, aby ich leczenie było jak najbardziej bezstresowe i bezbolesne.
Aby uatrakcyjnić wizytę dziecka w gabinecie, zakładamy kolorowe wypełnienia, a na koniec wyróżniamy nagrodami: naklejkami, zabawkami, dyplomami za grzeczne zachowanie. W przypadku leczenia nie współpracujących lub bardzo małych dzieci, stosujemy lapis (azotan srebra), skutecznie impregnujący pierwsze ubytki.

W zależności od potrzeb, pierwsza wizyta może stać się wizytą adaptacyjną, ukierunkowaną na oswojenie dziecka z wyglądem samego gabinetu, sprzętem, specyficznymi hałasami, z którymi dziecko zetknie się na fotelu stomatologicznym. Cierpliwie i w przystępnej formie tłumaczymy dzieciom, co czeka je podczas zabiegu, ponieważ raz zdobyte zaufanie małego pacjenta, zmniejsza stres dziecka podczas leczenia.

Chętnie podejmujemy się wprowadzenia najmłodszych w świat stomatologii,
tak aby był to dla nich świat przyjazny.

Na skróty


Copyright © 2010 / 2020 APdent - Anetta Zubrzycka. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i wykonanie: Pixel-Design